Prevence 2000

Centrum preventivní péče

Kosmetika

Toužíte po krásné pleti? Ošetřování pleti a udržování jejího svěžího a krásného vzhledu je žádoucí v každém věku. Naše pleť je zrcadlem celkového zdraví, vyrovnanosti a spokojenosti.

Pravidelná profesionálně provedená kosmetika je rozhodně nepostradatelnou součástí péče o pleť. Nejen domácí péče, ale také správná volba kosmetiky v salónu nám pomáhá dosáhnout žádoucího výsledku, tedy zdravého a svěžího vzhledu pleti, hydratace kůže. Ještě lepších výsledků z hlediska, vyčištění a vyhlazení pleti, jejího vypnutí nebo hojení buněk dosahujeme kombinací klasické kosmetiky s použitím přístrojů.

Kosmetické služby obsahují i řadu masáží, které pomáhají také k regeneraci psychické a k odpočinku. Masáží se uvolní napětí ve svalech, dochází k lepšímu prokrvení, okysličení, obnovuje se tok energie, vyhladí vrásky a výrazně se zpevňuje pokožka.

Základní ošetření

Odlíčení, úprava obočí, peeling dle typu pleti, hloubkové manuální čištění, maska + krém

Ošetření Standard I

Odlíčení, úprava obočí, krátká masáž obličeje, peeling dle typu pleti, hloubkové manuální čištění, kolagenová liftingová maska + krém

Ošetření Standard II

Odlíčení, úprava obočí, krátká masáž obličeje, vyhlazení mikrodermatickým peelingem , maska + biostimulační laser, sérum + krém

Ošetření Standard extra

Odlíčení, úprava obočí, krátká masáž obličeje a dekoltu, vyhlazení mikrodermatickým peelingem, maska + biostimulační laser , sérum + krém dle stavu pleti, barva řas + obočí

Ošetření Deluxe

Odlíčení, úprava obočí, dlouhá masáž obličeje a dekoltu, vyhlazení mikrodermatickým peelingem , maska + biostimulační laser, sérum + krém dle stavu pleti, barva řas + obočí

Ošetření Deluxe extra plus

Odlíčení, úprava obočí, dlouhá masáž obličeje a dekoltu, vyhlazení mikrodermatickým peelingem , maska + biostimulační laser, sérum + krém dle stavu pleti, barva řas + obočí , parafínový zábal k ošetření rukou

Úprava obočí, barvení řas a obočí

Oči jsou zrcadlem duše. V nich spočívá nejen krása, ale i tajemství každé ženy. Krása a přitažlivost obličeje závisí na tvaru obočí a řas.

Ženy si barví obočí a řasy, buď pomocí obyčejné kosmetiky, nebo profesionálními barvami v kosmetických salónech. Tím nejen že potlačí nedostatky, ale i omladí, dotvoří a zvýrazní svůj vzhled.

Po obarvení řasy a obočí vypadají jasnější.

Barvení se nedoporučuje, pokud je klientka alergická, trpí na záněty spojivek, či na jiná oční onemocnění.

V první řadě důkladně očistím a odmastím obočí a řasy. Abych ochránila oční víčka a nanesu kosmetickou vazelínu bez parfemace a podložím speciální šablonky, díky kterým budou vaše oči chráněné před vniknutím barvy. Při barvení obočí se barva nanáší pouze na chloupky. Poté se barva aplikuje a je potřeba zůstat se zavřenýma očima po dobu 15 minut. Toto opatření slouží proto, aby se barva nedostala do očí a nezpůsobila podráždění. Na závěr barvu odstraním.

K barvení obočí a řas používám:

  1. světle hnědou
  2. tmavě hnědou
  3. černou barvu

Barva se volí dle barevného typu klientky. Barvení řas se může opakovat 1× za měsíc, barvení obočí 1× týdně.

Depilace

Depilace obočí provádím pinzetou. Depilaci nad horním rtem a brady, rovněž jako depilaci celého těla provádím teplým voskem.

Masáže

Máte zdravotní potíže? Trápí vás bolesti a již nevíte, co dělat? Příčinou mnoha zdravotních obtíží jsou bezpochyby páteř a bloky v rámci pohybového aparátu. Díky dlouholetými zkušenostem jsem schopna odhalit příčinu vašich obtíží a napomáhat harmonizaci organismu. Úleva může být okamžitá. Pokud však hledáte jen nějakou zázračnou pilulku , zklamu vás. Návrat do harmonie a životní pohody je nejen o práci maséra či lékaře, ale hlavně o prevenci a vlastní zodpovědnosti ke svému tělu. A především prevence, do které patří i relaxační masáže vás udrží v dobré psychické i fyzické kondici.

Klasická masáž

Klasická masáž způsobuje značné prokrvení především svalového a vazivového aparátu, ale druhotně i vnitřních orgánů. Dochází při ní ke zrychlení výměny látkové, vytlačení odpadních, balastních látek (např. solí vápníku, kyseliny mléčné, vody…) do kapilárního a lymfatického řečiště. Ztuhlý svalový systém reaguje uvolněním jednotlivých vláken, povolením spazmů. Nastupuje celková regenerace organismu, odstranění únavy, pocit lehkosti a volnosti těla (hlavně při celkové masáži). Klasická masáž může prospět i kloubům díky prokrvení a vybalancování svalových skupin klouby fixujících. Je třeba dodat, že mas áž neposiluje svaly, pouze je může připravit na lepší výkon právě díky výše zmíněnému. Každou dekádou je, bohužel, zhruba deset procent svaloviny přeměněno na vazivo. Ke zpomalení tohoto procesu přispívá především pohybová aktivita, avšak i klasická masáž.

U klasické masáže se provádějí vydatnější hmaty, které odstraňují nahromaděné únavové látky např. kyselinu mléčnou ve svalech. Upřednostňuje se masáž celková, ale nejčastěji se používá masáž zad a šíje.

Doporučení: při klasické masáži je nutný klid, absolutní uvolnění a teplo, které rozšiřuje kapiláry (vhodné kombinovat se zábalem – např. parafinovým…). z prochladlého svalstva nelze tekutinu do cévního aparátu vytlačit (pohmoždění).

Masáž hlavy - antimigrenózní

Jedná se o masáž k odstranění a prevenci bolestí hlavy. Při masáži dochází k masivnímu uvolnění šíjového a mimického svalstva s působením na akupresurní body obličejové i vlasové části hlavy při využití specifického účinku silice.

Stres se nejvíce promítá do oblasti šíje, dochází k ztuhnutí svalstva a stlačení krevního řečiště, které zapříčiňuje známé bolesti hlavy.

Antimigrenózní masáž pomáhá svým uvolňujícím a protistresovým působením tyto problémy účinně odstraňovat.

Aromaterapeutická masáž

Jedná se o masáž s použitím silic a éterických olejů. Rostlinné silice patří mezi látky aromatické, které působí na organismus vjemem vůně a také biologickou aktivitou na různé orgány.

Tato aromaterapeitická masáž příznivě ovlivňuje krevní oběh, nervový systém a trávení. Harmonizuje psychiku a tělesné funkce.

Čokoládová masáž

Čokoládová masáž stále patří k nejoblíbenějším zážitkovým masážím. Vůni čokolády miluje snad každý, a tak tyto exkluzivní procedury působí na všechny smysly těla. Vůně kakaa díky psychoaktivním substancím aktivuje hormony štěstí serotonin a endorfin. Díky tomu je čokoládová masáž tou pravou relaxací při které neztloustnete.

Čokoládová procedura začíná koupelí nohou doplněnou o peeling, která zbaví stresu a připraví na masáž.

Peeling z čokoládové pasty s příměsí drcených slupek z kakaových bobů a s mořskou solí pleť prokrví a výživné látky tak mohou lépe prostupovat i do hlubších vrstev pokožky. Kostičky 100% čisté čokolády bez jakýchkoli příměsí se rozpustí v teplém mandlovém nebo kokosovém oleji a tato teplá hmota se rozetře po těle a čokoládová masáž může začít.

Na závěr čokoládové masáže se tělo zabalí a při závěrečné relaxaci je možné dle přání provést masáž obličeje a hlavy. Po tomto uvolňujícím ošetření je vmasírována krémová emulze s čokoládovou vůní a aby byly všechny smysly odměněny je připraven šálek horké čokolády.

Medová masáž

Dopřejte si staré a osvědčené postupy lidového léčitelství a vyzkoušejte na sobě léčivé účinky medové masáže. Medová masáž má kořeny na Ukrajině a rychle se stala oblíbenou masáží i v okolních zemích.

Medová masáž využívá detoxikačních účinků medu, odplavuje z těla nahromaděné odpadní látky a aktivuje vnitřní orgány. Je vhodná při jarních očistných kúrách, chronických onemocněních při bolestech kloubů nebo revmatismu. Má hojivé účinky na zánětlivou a aknózní pleť, vyhlazuje celulitidu. Čistí pokožku a zanechává ji hladkou.

Při medové masáži se speciální technikou masírují záda. Rozehřátý med se nanese na záda a pumpovacími hmaty je masáž prováděna. Med při masáži houstne a barví se - mění se jeho konzistence a med absorbuje škodlivé látky, které jsou v průběhu masáže z těla odplavovány. Během masáže se několikrát med ze zad odstraní pomocí teplých ko mpresí a nanáší se nová vrstva. Na závěr se med ze zad omyje a osuší a pokožka se stává hladkou a dobře prokrvenou.

Medová masáž se nedoporučuje při alergii na med a pyly a při kožních infekcích, rankách a odřeninách.

Medová masáž je vhodná:

  • očistných kúrách
  • aknózní pleti
  • bolestech kloubů, artróze a artritidách
  • stresu a vyčerpání

Reflexní terapie

Reflexní terapie je přibližně 5000 let stará metoda péče o zdraví. Vznikla ve východní Asii. Pracuje s reflexními body, kter é se nacházejí na celém těle, nejčastěji se ale využívají reflexní plošky nohou. Původním úkolem reflexní terapie byla prevence, dnes je však hojně používána především k léčbě. Nejlepší reflexní terapie je bosá chůze venku. Kromě preventivní funkce pomáhá řešit akutní i chronické problémy, lze ji využít jako doplněk jiné léčby nebo k urychlení rekonvalescence.

Reflexní terapii lze využít při:

  • migrénách (bolestech hlavy) - Hlavními příčinami migrén bývá zablokovaná krční páteř, disfunkce žlučníku nebo jater. Přesnou příčinu problému nám nejlépe odhalí diagnóza
  • bolestech zad a plotének - Problémy s ploténkami většinou souvisí s oslabením ledvin
  • bolestech kloubů - Hlavní příčinou bolestí kloubů bývá oslabení ledvin, hromadění odpadních látek v těle, nadváha a špatné stravovací návyky
  • ischiasu
  • skolióze - Zde doporučujeme kromě reflexní terapie vhodné cvičení na uvolnění, protažení a posílení svalstva, např. Jógu
  • alergiích - Příčina alergií většinou spočívá v orgánovém trojúhelníku ledviny - plíce - slezina. Kromě reflexní terapie doporučuj eme úpravu stravy, vyloučení sladkostí, mléč. výrobků a smažených jídel (nutná disciplína). Léčba alergií bývá většinou dlouhodobá
  • detoxikaci těla, podpoře lymfatické drenáže

Reflexní terapie na rozdíl od akupunktury umožňuje diagnostiku. Body využívané reflexními terapeuty jsou větší a je možné je stlačovat prsty. Můžete se naučit mačkat plošku oslabeného orgánu sami a podporovat tak orgán denně. U akupunktury jste vždy odkázáni na odborníka. Akupunkturní body jsou totiž velmi malé a k jejich ovlivnění je zapotřebí akupunkturních jehel.

Lymfatické masáže

Mízní (lymfatický) systém je důležitou součástí imunitního systému. Buňky našeho lymfatického systému hrají neocenitelnou roli např. při tvorbě protilátek, při zneškodňování bakterií, virů a škodlivých látek, které se dostávají do těla potravou, vzduchem, pokožkou nebo vznikají jako odpady metabolismu a jsou vyloučeny pomocí mízních (lymfatických) cév a uzlin. Otoky, zduření a bolestivost lymfatických uzlin, únava a vyčerpanost jsou projevy zvětšeného zatížení našeho mízního systému a jako varovné signály si nutně zasluhují naši pozornost. Tyto příznaky mohou být důsledkem nevhodné skladby potravy, onemocnění, ale i stresové zátěže nebo zvýšené fyzické námahy.

Manuální lymfodrenáž

Manuální lymfodrenáž pomáhá tomuto systému, aby zátěž dovedl zvládnout. Odpad z tkání je odváděn do cév lymfatické soustavy, choroboplodné zárodky jsou přeneseny do mízních uzlin, kde jsou zneškodňovány. Lymfatické masáže tak napomáhají organismu aktivovat vlastní obranný systém, a proto jsou vhodné pro všechny na posílení organismu.

Manuální lymfodrenáž je ovšem nejen léčebná metoda, ale díky pozitivním účinkům na kůži a podkoží i účinným ošetřením celulitidy, otoků a pokožky. Lehký tlak, používání kruhovitých či spirálovitých hmatů s pomalou frekvencí vychází ze znalostí lymfatického systému a směřuje odtok lymfy ke sběrným uzlinám. U manuální lymfatické masáže se nepoužívají žádné oleje.

Manuální lymfodrenáž obličeje, hlavy a krku

Manuální lymfodrenáž obličeje, hlavy a krku je prováděná na očištěnou pleť bez použití přípravků, napomáhá odstranit zánětlivé projevy, zlepšuje napětí kůže a podkoží, odstraňuje usazené odpadní látky, zabraňuje jizevnatění a rovněž je účinná při migrénách, při akné, při otocích v obličeji či kolem očí a jako prevence proti tvorbě vrásek.

Při správně vedené lymfodrenáži v obličejia hmaty na krku dochází k výrazným změnám i vizáže obličeje. Lymfodrenáž obličeje, krku a hlavy je vhodné zakončit nanesením kosmetických přípravků, kdy takto aktivovaná pokožka dokáže lépe využít jejich účinky a ty pak zasahují přímo do její látkové výměny a vyrovnávají její dýchací a oběhový rytmus.

Lymfatické masáže a jejich účinky

  • proti celulitidě – zlepšuje napětí kůže a tkáně, jsou odváděny odpadní látky metabolismu
  • proti migrénám – mohou být vyvolány tlakem nahromaděné lymfy (doporučujeme lymfodrenáž hlavy a krku)
  • proti otokům - uvolňuje tkáňové napětí
  • a zbavuje bolesti při otoku např. dolních
  • končetin u osob s vysokým zatížením nohou
  • zabraňuje jizevnatění, odstraňuje zánětlivé
  • substance (např. při akné)
  • zvyšuje obranyschopnost organismu – imunitu
  • detoxikace organismu

Kdy lymfodrenáž neprovádět

  • při bakteriálním či virovém onemocnění
  • při nejasných břišních obtížích
  • při akutním zánětlivém onemocnění žilním i kožním
  • při otocích způsobených onemocněním ledvin a jater

Jak často má být lymfodrenáž prováděna

  • jako prevence obranyschopnosti organismu, detoxikace – alespoň jednou měsíčně
  • jako prevence celulitidy, těžkých nohou, křečových žil – alespoň 2x měsíčně lymfodrenáž dolních končetin, hýždí a bříška
  • jako prevence proti migrénám 2x měsíčně – ošetření hlavy a krku
  • odstranění, léčba celulitidy, otoků (těžké nohy apod.) - min. 10 ošetření v intervalu 2 až 3 drenáží týdně, dále pak pokračovat 2x měsíčně
  • akné – při akutní fázi denně, po týdnu pak 2x týdně

Přístrojová lymfodrenáž

Přístrojová lymfodrenáž funguje na principu střídavé přístrojové presoterapie. Do návleků je vháněn vzduch hadicovým systémem a pracuje s postupující tlakovou vlnou. Jednotlivé komory návleků se nafukují v pravidelných intervalech. Vytváří se tlak, který zvolna postupuje a nahrazuje svalovou pumpu.

Přístrojová lymfodrenáž by měla být vždy vnímána příjemně. Jakékoli nepříjemné pocity, nevolnost či bolestivost jsou důvodem k přerušení lymfodrenáže.

Přístrojová lymfodrenáž pomáhá odstraňovat otoky způsobené lymfatickým systémem, otoky způsobené nadměrným zatížením dolních končetin. Je vhodná jako prevence hluboké t rombózy, přidoléčování poúrazových stavů. V neposlední řadě má výrazný efekt na stav celulitidy, kterou pomáhá výrazně zlepšovat.

POZOR: Před každou přístrojovou lymfodrenáží Vám uvolníme mízní uzliny na krku a v tříslech.

Kontraindikace přístrojové lymfodrenáže (případě nejistoty se poraďte se svým lékařem):

  • akutní poruchy periferního nervového systému
  • akutní plicní edém
  • akutní zánět hlubokých žil (tromboflebitida), vystouplé křečové žíly
  • kardiovaskulární onemocnění – neléčený vysoký nebo nízký tlak, arytmie, angina pectoris, stav po infarktu myokardu
  • epilepsie
  • růže (erysipel)
  • horečnatá a infekční onemocnění
  • zánět mízních cév (lymfangitida - tzv. syndrom sloní nohy)
  • cévní mozková příhoda
  • špatná funkce ledvin a štítné žlázy
  • choroby jater
  • otoky způsobené ledvinovým nebo srdečním onemocněním
  • těhotenství, období kojení
  • neléčené maligní onemocnění, nebo když hrozí zhoršení stavu – onkologické diagnózy
  • osteosyntéza (chirurgické spojení úlomků kostí po úrazech nebo kloubní náhrady
  • nejasné břišní obtíže

Na výběr je několik programů přístrojové lymfodrenáže v délce trvání od 30 do 60 minut: celulitida, detoxikace, lipedém, syndrom těžkých nohou, regenerace, pooperační postliposukční péče, úponové bolesti, poúrazové stavy, varixy prevence, zlepšení trofiky kůže.

Dornova metoda a Breussova masáž

Dornova metoda je jemná manuální terapie, při které dochází k návratu obratlů a dalších kloubů do správné polohy. Děje se tak za aktivní účasti nejen terapeuta, ale také ošetřovaného. Ten provádí volný pohyb nohou či rukou podle instrukcí terapeuta, který zároveň působí p římo v místě vykloubení. Tlakem palce na obratle páteře se současně bezpečně uvolňují blokády v tkáních a toku energie. Následkem Dornovy terapie dochází k uvolnění nejen fyzických, ale i psychických blokád, které jsou nejčastější příčinou vzniku disharmonie v proudění energie, která se projeví v nedostatečném zásobení živinami, chybnými informacemi a váznoucí detoxikací v orgánech, tkáních a konečně v samotných buňkách. Dornova metoda je tedy terapií celostní, protože respektuje člověka ve všech úrovních, a proto se také ve všech úrovních projeví její účinek.

Dornova metoda je na rozdíl od metod, používaných chiropraktiky metodou šetrnou. Nejde v ní o to zjednat nápravu za cenu způsobení šoku a často i mikrotraumat ve svalech, vazech či v kostech, jak se děje právě při trakcích (lidově škub – a je to). Takový postup vede opět k zablokování, poněvadž i sval raději přijme vlídné zacházení a domluvu „po dobrém“. Ostatní chápe jako výzvu k boji a bývá silným bojovníkem. Většinou vyhrává. Při Dornově terapii se sval zaměstná jeho nejpřirozenější činností – pohybem a nemá tak potřebu se bránit, protože respektujeme jeho přirozenost a důležitost. S nově vzniklou skutečností, totiž uvedením kloubu do původní (správné) polohy, nebojuje, ale přijímá ji.

Dornova metoda vyznává zásadu práce maximálně na prahu bolesti. Mírná bolest způsobená tlakem palce rychle mizí. Bolest, se kterou člověk na ošetření přichází, je zpravidla silnější. I ta po úspěšném „zásahu“ mizí, protože už není nutná. Splnila svůj účel dát na vědomí, že něco není, jak má být a náprava byla sjednána.

Dornova metoda je bezpečná a obavy z možného utržení krevních sraženin jsou neopodstatněné.

Kolikrát je nutné Dornovu terapii opakovat?

Počet aplikací Dornovy terapie potřebných k dosažení optimálního stavu záleží na zručnosti terapeuta a na míře uvědomění si odpovědnosti za své zdraví na straně ošetřovaného.

Většinou stačí jedno či dvě komplexní ošetření. Po prvním je bezpodmínečně nutné dodržet pokyny terapeuta a provádět denně jednoduché cviky na udržení správného postavení kyčelních kloubů, aby měl organismus pro období přeprogramování chyb dostatečný impuls. Dostanete návod na samostatné cvičení a domluvíte s terapeutem kontrolní vyšetření, po kterém už většinou další nepotřebujete.

Jednoduché cviky, hlavně tzv. „ručníkovou metodu“ je vhodné provádět preventivně denně a v případě např. dlouhé jízdy autem i mimo pravidelný čas. Nejlépe stane-li se pro nás stejným návykem, jako třeba čištění zubů.

Co zahrnuje celkové ošetření podle dorna a jak probíhá?

Nejprve terapeut zjistí rozdíl v délce končetin. Následuje její korekce: vleže na zádech pomocí ručníku – odtud vžitý pojem „ručníková metoda“ – provádí ošetřovaný pohyb nohou dle instrukcí terapeuta. Po té je pozornost věnována kolenům, kotníkům a dalším kloubům nohy. Můžete se naučit, jak se vyhnout bolestivé a často neefektivní operaci vbočeného palce (hallux valgus) či kladívkových prstů.

Dalším krokem je odstranění případného chybného sklonu a rotace pánve v souvislosti s posunem v křížokyčelním skloubení.

Následuje vyšetření všech segmentů páteře, kterou pro zmírnění tření terapeut namaže třezalkovým olejem. Začíná se kostrčí, která bývá dost často vychýlena, nejčastěji v důsledku pádu na zadek. Dornova metoda umožňuje napravit toto vychýlení, jenž stojí za velkým množstvím obtíží (např.hemoroidy, svědivost konečníku, bolesti při sezení), nikoli zevnitř, ale zvenku!

Pokračujeme s vyhledáváním a okamžitým napravováním obratlů od spodního konce páteře k hlavě. Vždy ve spolupráci terapeuta (tlak palců) s ošetřovaným (pohyb končetin dle instrukcí).

Pozornost je dále věnována ramenním kloubům, loktům, zápěstím a prstům.

Na základě pochopení principu Dornovy metody a zvládnutí jednoduchých cviků si budete schopni do značné míry pomoci sami.

Indikace Dornovy metody

  • Bolesti zad, kyčlí, kolen, ramen, loktů, zápěstí, …
  • Skolióza
  • Rozdílná délka končetin (funkčně kratší noha)
  • Vybočený palec
  • Patní ostruhy
  • Ischiatické bolesti
  • Bolesti hlavy, migrény
  • Mravenčení a porucha citlivosti rukou, nohou
  • Křečové žíly a otoky dolních končetin
  • Střevní a žaludeční potíže (chronické)
  • Krátkozrakost
  • Vysoký krevní tlak

V podstatě můžeme u kteréhokoli problému najít spojitost s pohybovým systémem a z této úrovně vyslat impuls přispívající k znovunastolení rovnováhy.

Kontraindikace Dornovy metody

  • Osteoporóza v pokročilém stadiu
  • Akutní zánět – počkáme, až odezní
  • Artróza 4.stupně (u 3.stupně s omezením)
  • Bechtěrevova nemoc
  • Rakovina – v průběhu léčby chemoterapií, ozařováním
  • Revmatoidní artritida – s omezením
  • Umělý kloub či obratel, zničená ploténka – těmto místům se vyhneme
  • Operace plotének a kloubů – opatrně nejdříve za 4 týdny po zákroku
  • Zlomeniny – až po úplném zahojení
  • Výhřez ploténky – až po odeznění akutního stavu
  • Úraz nebo pád – až po 6-ti týdnech
  • Těhotenství – s omezením na srovnání délky končetin

Ideálním doplňkem Dornovy terapie je (kromě reflexní masáže plosek nohou a baňkování) Breussova masáž, která je vhodná i jako samostatná terapie v případě, že z nějakého výše zmíněného důvodu nelze provést ošetření podle Dorna. Při zvlášť bolestivých potížích, jako je ischialgie nebo „houser“, je tato masáž většinou jedinou terapií, kterou pacient snese.

Baňkování

Používání baněk je známé již od starověku. Dodnes je to jedna z vhodných metod pro zmírnění potíží při bolestech zad, ale i pro ovlivňování funkcí vnitřních orgánů. Silný podtlak baňky podrážděním nervového systému nastartuje ozdravný proces v těle. Rychlým prokrvením kůže se ovlivňují pochody látkové výměny – cíleně přichází do aplikovaného místa více živin a kyslíku a naopak škodlivé látky jsou odplavovány. V neposlední řadě se stimuluje imunita a regenerace organismu.

Jedná se o velmi příjemnou masáž i přes to, že po aplikaci baněk mohou zůstat modřiny. Ty se po několika dnech beze zbytku odhojí a zmizí.

Málokterá metoda docílí tak intenzivního prokrvení masírované tkáně. Již po jednom zákroku se může dostavit neočekávaná úleva.

Parafínový zábal

Parafínové zábaly představují proceduru, která kombinuje zdravotní i estetické účinky. Běžně se aplikují především na oblast páteře, kloubů a svalů, parafínové zábaly napomáhají nejen k uvolnění a snížení bolesti pohybového aparátu, ale mají blahodárný účinek na celé tělo, cítíte se uvolněně, účinek je rychlý a dostavuje se vysoký a okamžitý kosmetický efekt - pokožka je sametově hebká.

Před masáží dochází prohřátím k uvolnění masírovaných oblastí a tím zvýšení účinku masáže.

Mezi nejoblíbenější patří parafínové zábaly rukou a nohou. Pravidelnými parafínovými zábaly se docílí nejen zpevnění nehtů, krásné jemně hedvábné pokožky, jejímu viditelnému a okamžitému omlazení, ale dojde k uvolnění drobných kloubů, ztuhlého zápěstí, které jsou následkem jednostranné námahy např. při práci na počítači.

Teplota tekutého parafínu při aplikaci je kolem cca 55°C.

Pedikúra

Chodidla jsou často části těla, které nevěnujeme velkou pozornost, ale právě chodidla jsou denní chůzí velmi namáhaná. Perfektně upravená chodidla a nehty na nohou by měly být vizitkou každé ženy i muže.

Postup při provádění pedikúry

  1. chodidla necháme relaxovat ve změkčující lázni s přidáním solí a oleje (15 - 20 min)
  2. odstraníme ztvrdlou kůži na patách, chodidlech a prstech
  3. upravíme nehtovou kůžičku, která má na nohou tendence přerůstat
  4. poté se nehty upraví do správného tvaru, aby nezarůstaly
  5. můžeme provést masáž s použitím peelingu nebo aplikovat parafín

Elektroterapie - DD proudy

Tyto proudy se aplikují pomocí dvou přísavných elektrod, které jsou obaleny rouškou namočenou v teplé vodě. Intenzita proudu se řídí pouze pocity pacienta, tedy lehké a příjemné mravenčení nebo brnění.

Hlavním účinkem DD proudů je prokrvení a zmenšení bolestí pohybového aparátu, dále zlepšení svalového tonu, rozšíření cév. DD proudy se doporučují na bolesti a onemocnění páteře, artrózy, poúrazové stavy, otoky a poruchy prokrvení.